„Mediacja w medycynie” to dwudniowa konferencja w Krakowie z udziałem przedstawicieli środowiska lekarskiego i prawniczego. Wnioski z niej płyną paradoksalne; struktura funkcjonowania sądu lekarskiego sprawia, że lekarzom mediacja się nie opłaca. Między innymi dlatego, że mediacje można prowadzić dopiero po postawieniu lekarzowi zarzutów przez rzecznika odpowiedzialności zawodowej. Tymczasem lekarz to też człowiek i nie będzie…
