4848 lat ma Rafał Trzaskowski. 48 lat ma Andrzej Duda. W drugiej turze można nie wziąć udziału. Można pójść na wybory i nie skreślić żadnego z kandydatów lub skreślić obu. Można także oczywiście wybrać jednego z nich jako lepszego, bądź jako mniejsze zło. Po podliczeniu głosów różnica może być mniejsza aniżeli 48 tysięcy głosów. Tak wybrany Prezydent może się nie przyjąć, lub będzie zaprzysiężony mocą prawa i wolą uniknięcia sporów społecznych w kryterium ulicznym. To jeden z puzzli.

Covid jesienny, lub inny czarny łabędź losu, może się przyczynić do ogłoszenia w Polsce przedterminowych wyborów parlamentarnych. Aktualnie prezydencję w UE pełnią Niemcy z Panią Kanclerz Angelą Merkel, której dziadek pochodził z Poznania i nazywał się Kaźmierczak. Także jesienią planowany jest szczyt Unii Europejskiej z Chinami. Pamiętajmy, że Pani Merkel stoi na czele Niemiec od 2000 roku i ogłosiła ustąpienie w 2021 roku. Zatem uporządkowanie Unii po zarazie i uregulowanie współpracy z Azją, to ostatnie wyzwania jednej z najważniejszych kobiet świata.

W USA 3 listopada 2020 roku dojdzie do wyborów pomiędzy Donaldem Trumpem i Joe Bidenem. Coś się powinno także dopełnić z brexitem. Azjatycka pułapka Tukidydesa właśnie się rozgrywa w ramach reguł odkrywania kamieni w GO. Czynniki lecznicze dla farmacji powstają w Chinach i Indiach. Z końcem roku pełną parą będą trwały w firmach kontrole rozdanych, w kilku wersjach tarcz, wsparć.

Cena pieniądza fiducjarnego na rynku między bankowym jest ujemna. Rosja zmienia Konstytucję wzmacniając system Prezydencki, jednocześnie otwierając drogę sukcesji dla Pana Włodzimierza Putina na kolejną kadencję. Z dziejów wspomnijmy. Katastrofizm wskrzeszał dekadentyzm, który przeradzał się w hedonizm, by poprzez rewolucję lub wojnę poszukiwać nowego ładu.

Optymistycznie kończąc: sukces, to przeżycie kolejnej porażki bez utraty entuzjazmu. 48-48=0 tyle możemy, gdy nie chcemy lub nie wiemy czego wyczekujemy.