Do czego zmierza Europa? - Krzysztof KarońPodobno mamy już „Koniec historii” i światem nie rządzą już żadne obłąkane ideologie. Komunizm to smutny śpiew przeszłości i nikt poważny już w niego wierzyć nie może. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawda. Święty Antoni pozwala nam nie zgubić z pamięci konceptu swojego odległego ideowo imiennika, włoskiego marksisty Gramsciego, wywoływanego ze świadomości hasłem „kulturowego marszu przez instytucje”.

Wiele osób zastanawia się, dlaczego nad wejściem do budynku Parlamentu Europejskiego w Brukseli widnieje napis „Altiero Spinelli” ? Był on włoskim komunistą, twórcą tzw. „Manifestu z Ventotene” , gdzie zarysowany został program budowy nowej zjednoczonej Europy w oparciu o rewolucję socjalistyczną, a warunkiem powodzenia tej rewolucji jest likwidacja państw narodowych. Jeśli zajrzymy na oficjalną stronę internetową Komisji Europejskiej, to znajdziemy tam wydaną w roku 2017 tzw. „Białą Księgę” , która jest zarysem planu budowy „projektu europejskiego”. Jedynym dokumentem o charakterze ideowym, na który powołuje się „Biała Księga” jest właśnie „Manifest z Ventotene”.

W roku 2016 przywódcy Niemiec, Francji i Włoch (Merkel, Hollande, Renzi) spotkali się na wyspie Ventotene i oddali hołd towarzyszowi Spinelli. O czym to wszystko świadczy?

Jak próbuje dowieść tego Krzysztof Karoń, idee marksistowskie są nadal żywe i mają istotny wpływ na naszą rzeczywistość. Zmieniły się tylko metody. Dokonał on gruntownej analizy historii ruchów marksistowskich na Zachodzie i zderzył to z tym, co dzieje się obecnie w naszej kulturze, sztuce, edukacji i gospodarce. Dowodzi, że w Europie realizowana jest idea nowej Europy oparta na ideologii komunistycznej, jednak o charakterze zupełnie odmiennym od tego, jaki pamiętamy jeszcze z czasów PRL.

Wszystko robione jest przy kompletnej nieświadomości społeczeństw Europy. Aby zmienić ten stan nieświadomości i przeciwstawić się tym szaleńczym planom, zainicjował projekt o nazwie „Program Wiedzy Społecznej„.

Bardzo ambitne przedsięwzięcie, które otwiera oczy na wiele spraw i pozwala poukładać sobie to wszystko w głowie. Większość materiałów jest dostępna na stronie „PWS” .

Warto zapoznać się też z ciekawą recenzją dostępną na blogu „Prawo Laffera”: „Program Wiedzy Społecznej Krzysztofa Karonia” , gdzie zebrane zostały również linki do najważniejszych witryn prezentujących dorobek Krzysztofa Karonia.