„Mediacja w medycynie” to dwudniowa konferencja w Krakowie z udziałem przedstawicieli środowiska lekarskiego i prawniczego. Wnioski z niej płyną paradoksalne; struktura funkcjonowania sądu lekarskiego sprawia, że lekarzom mediacja się nie opłaca. Między innymi dlatego, że mediacje można prowadzić dopiero po postawieniu lekarzowi zarzutów przez rzecznika odpowiedzialności zawodowej. Tymczasem lekarz to też człowiek i nie będzie z nikim mediował, skoro ma się bronić przed zarzutami. Po drugie, nawet jeśli dojdzie do ugody przed Okręgowym Sądem Lekarskim, to druga strona i tak może kierować roszczenia na drodze postępowania cywilnego. Po trzecie Wojewódzkie Komisje ds Orzekania o Zdarzeniach Medycznych w obecnym kształcie to porażka, choć kosztują fortunę. Ale Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec zna koncepcję jak zmienić tę patową sytuację. Ale o tym, że trzeba ją zmienić wiedzą wszyscy, co potwierdzają ożywione kuluarowe dyskusje.
- Przestrzeń miasta – spotkanie z Prezydentem Bartoszem Gussem
- ZWYCIĘSTWO NIE JEST WAŻNE – JEST NAJWAŻNIEJSZE!
