Pakt dla przedsiębiorców

Przedsiębiorca, to nie jest oszust, to jest dobry człowiek, który buduje gospodarkę w Polsce.

Witold Solski, reprezentując jednoosobowe działalności gospodarcze (JDG) w Polsce, podpisał 14 czerwca 2021 roku, w sali Senatu, wraz z innym pracodawcami, z Koalicją Polską współpracującą z PSL-em „PAKT DLA PRZEDSIĘBIORCÓW”. Wypracowaliśmy, w demokracji deliberatywnej, cele do realizacji:

  1. Dobrowolny ZUS;
  2. Stabilne przepisy;
  3. Odszkodowanie za lockdown;
  4. Zniesienie biurokracji;
  5. Moratorium, dwu letnie, podatkowe;
  6. Powszechny Samorząd Gospodarczy;
  7. Chorobowe na koszt ZUS;
  8. Brak segregacji Covidowej;
  9. Szybką ścieżkę odszkodowawczą;
  10. Odpowiedzialność urzędniczą.

Ponad półtora miliona mikro firm (JDG) i prawie półtora miliona indywidualnych rolników łączy ciężka praca i ukochanie ojczyzny. Dzielimy także odpowiedzialność i wybór wolności ponad bezpieczeństwo. Boli nas brak prawa do wakacji. Nie mamy Kodeksu Pracy. Mamy ubogą ochronę pracowniczą. Czekają nas niskie głodowe emerytury. RDS nas nie reprezentuje. Brakuje nam reprezentacji związkowej na poziomie branżowym.

Prawie co siódmy pracujący w Polsce, to samozatrudniony w JDG, podobnie mają rolnicy nie obszarnicy. Zróbmy to razem. Dobre Państwo. Sami sobie. Nie trzeba powoływać partii przedsiębiorców.

Wielu małych dużo może.

Z pewnością organizacja kanapowa i serwilistyczna, o ilości członków ledwo przekraczających setkę, a w tym PKP, TVP S.A. ORLEN, PLL LOT, a takie „mikro firmy” tworzą reprezentatywność związku Cezarego Kaźmierczaka, nikomu z samozatrudnionych nie pomoże.

Witold Solski, nadal czekający na odpowiedzi od CBK.