
W dniu 21 maja na zaproszenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców przybył do Poznania Paweł Szałamacha – Członek Zarządu Narodowego Banku Polskiego, były minister finansów. Spotkanie podzielone zostało na dwie części oficjalne. Pierwsza obejmowała prezentację polityki NBP w zakresie roli banku w stabilizowaniu finansów publicznych. Druga to przeradzająca się chwilami w swobodną dyskusję część podczas której wokół pytań zadawanych przez publiczność, Gość dzielił się informacjami i snuł refleksję bardziej szczegółowej natury.
Wartość szczególną miało spotkanie przy obiedzie, gdzie zaproszeni goście mogli w swobodniejszej atmosferze i mniejszym gronie wymieniać się uwagami i spostrzeżeniami nie tylko związanymi z bieżącą polityką pieniężną Narodowego Banku Polskiego.
W godzinach wieczornych Gość Związku udzielił ekskluzywnego wywiadu telewizyjnego dla PTV3.
Poniżej relacja filmowa z wystąpienia publicznego:
